Lauantai 28.05.2022
Nimipäivät: Alma
Hämeenlinna
Pilvistä
12°C
Tuuli: 1 m/s EI
 

Jäätelöjuoksuissa kipitti 154 osallistujaa

Jäätelöjuoksut kisailtiin sunnuntaina 30.8. Parolan keskuskentällä. Sateisesta säästä huolimatta paikalla oli 154 iloista juoksijaa vanhempineen ja huoltojoukkoineen, yhteensä toimitsijoiden kanssa paikalla oli siis n. 500 henkeä! Sarjan voittaja palkittiin jäätelötuutilla, muut saivat jäätelöpuikon. Kenttälajien kolme parasta palkittiin mitaleilla.

JÄÄTELÖJUOKSIJAT (satunnaisessa järjestyksessä)

tytöt 2014 (1 v.)
PALMGREN AMANDA
NOTKO JENNI
RICHTER SAAGA
LAINE VEERA
REPONEN MINEA

pojat 2014 (1 v.)
PULKKINEN LEEVI
SALMINEN ONNI
KANNINEN MASI
SILLANPÄÄ JOEL
SALMI NIKOLAS
KURKINEN LINUS
LUHTAVAARA AAKE

tytöt 2013 (2 v.)
MÄKELÄ HELMIINA
NOKISALMI ELSI
HUOTARI AINO-MARIA
TORKKEL AADA
TORKKEL SAANA
VIITANEN FANNI
PELTOLA ADA
NIEMINEN MEERI
JÄRVINEN AURA
KEMI ENNI
TUOMELA EMILY

pojat 2013 (2 v.)
HALTTUNEN JOONA
SAARINEN RASMUS
SALMINEN ALEKSI
KAARTAMA LAURI
HAKALA MILO
KOKKOMÄKI JOONA
VÄINÖLÄ TOIVO
VÄINÖLÄ VILHO
KURKINEN RASMUS
HONKANEN MILO
ALAPIHA AKSELI

tytöt 2012 (3 v.)
LONKA EERIKA
USCHANOV VENLA
KORHONEN SONIA
KALLIO SIIRI
RIIKONEN JULIA
LEHTONEN-KAHELIN LEILA
KUOPPA KATJA
KOURULA ELINA
RIIKONEN SOFIA
LAAKKONEN MARTTA
LAMPAINEN VERNA

pojat 2012 (3 v.)
PULKKINEN JOONA
SINKKONEN JONI
NIEMINEN MARTTI
SORRI EEMIL
ANUNTI NIILO
LAINE PEETU
UOTILA KAUKO
KAARTAMA LEEVI
HELIN TOPIAS
NORDENSWAN OLIVER
MIKKONEN AKSELI
SABEL SANTERI
ARVOLA ELIAS
SALONEN LAURI
SUOMINEN VALTTERI
JUUTILA EINO
RAITANEN EEMELI
YLI-MALMI KRISTIAN
HARNOSTER OLIVER
SABEL MATIAS

tytöt 2011 (4 v.)
PALMGREN EMILIA
LAINE IIDA
SAARINEN AADA
LEPPIKANGAS OLGA
HAKALA ERIN
UUSITALO ADA
JUSELIUS ISLA
KÄRKKÄINEN AINO
SALMI SANDRA
LEVONNE OMPPU
HÄGGMAN BEA
NURMILAAKSO VILMA
REPONEN AIJA
RANTSI LAURA
SALLINEN SOFIA

pojat 2011 (4 v.)
SÄTERI VEIKKA
NOKISALMI AAPO
RIIKONEN TUUKKA
VINBERG TOMI
KUOPPA MIKA
HEIKKINIEMI JULIUS
SAARINEN ARTTU
VESTERLUND JOONA
KOKKOMÄKI JIMI
KUKKASNIEMI NIILO
VASKO JIMI
RAUMAN JALI
JOUTVUO MATIAS

tytöt 2010 (5 v.)
SINKKONEN JUULIA
SAARINEN LYYTI
LEHTONEN-KAHELIN LILJA
PIIRAINEN OONA
KAARTAMA SYLVI
KORHONEN SASKIA
SALMINEN ELLA
MÄKELÄ ANNA
RAUHALA LINNEA
NIEMINEN MELINA
LINNAKETO AADA
LEPPÄNEN IINA
KURKINEN MYY
SAARINEN SELMA
KEMI ELLA
REPONEN AMANDA
SIEVÄNEN SANNI

pojat 2010 (5 v.)
LEHTONEN ONNI
AHTILA AARRE
GRÖHN JONNI
VAINIO VILI
MÄKELÄ ANTTI
SEVEREIDE OLIVER
WAULU NIILA
SAARINEN ALEX
RIIKONEN NIKLAS
KUKKASNIEMI ELIAS
JUUTILA ELIAS
VIERU MATIAS

tytöt 2009 (6 v.)
MÄKELÄ JOSEFIINA
SAARINEN JANNA
VIITANEN SOFIA
PIEKKARI ELLEN
NORDENSWAN NELLA
LEPPIKANGAS AINO
KORHONEN JANINA
RANTSI LILIA

pojat 2009 (6 v.)
LEVÄ VILHO
LONKA EEMELI
SAARINEN REINO
POHJAVIRTA NOEL
UOTILA AARNI
PARVIAINEN RASMUS
SUOMINEN EETU
HELMINEN ILARI
NURMILAAKSO VEETI
OGATA TIITUS
KALLIOKOSKI LEEVI
MIKKONEN ANTON

tytöt 2008 (7 v.)
PARVIAINEN NELLI
VILEN IIDA
PETRO REBEKKA
NIEMINEN EERIKA
RAUMAN STELLA

pojat 2008 (7 v.)
KANNISTO SISU
HEIKKINIEMI JASPER
NIEMINEN LUUKAS
JOKINEN LAURI
HÄGGMAN JOA
KENRAALI AARNI
KOSKINEN AKU
KENTTÄLAJIT
tytöt 2012 (3 v.)
pallonheitto
1. RIIKONEN JULIA, 100

pojat 2012 (3 v.)
pallonheitto
1. ARVOLA ELIAS, 744
2. LAINE PEETU, 713
3. HELIN TOPIAS, 445
4. HARNOSTER OLIVER, 356
5. SORRI EEMIL, 330
6. SUOMINEN VALTTERI, 78
7. NORDENSWAN OLIVER, 73

tytöt 2011 (4 v.)
pallonheitto
1. NURMILAAKSO VILMA, 602
2. JUSELIUS ISLA, 574
3. RANTSI LAURA, 450
4. HÄGGMAN BEA, 270
5. SALMI SANDRA, 258

pojat 2011 (4 v.)
pallonheitto
1. VINBERG TOMI, 796
2. RIIKONEN TUUKKA, 749
3. VESTERLUND JOONA, 588
4. HEIKKINIEMI JULIUS, 585
5. SÄTERI VEIKKA, 582
6. KOKKOMÄKI JIMI, 479
7. JOUTVUO MATIAS, 404
8. VASKO JIMI, 349

tytöt 2010 (5 v.)
pallonheitto
1. LEPPÄNEN IINA, 1085
2. SALMINEN ELLA, 615
3. SAARINEN LYYTI, 575
4. MÄKELÄ ANNA, 365
5. RAUHALA LINNEA, 210

tytöt 2010 (5 v.)
pituus
1. LEPPÄNEN IINA, 192
2. KEMI ELLA, 172
3. RAUHALA LINNEA, 169
4. SAARINEN LYYTI, 168
5. MÄKELÄ ANNA, 136

pojat 2010 (5 v.)
pallonheitto
1. VIERU MATIAS, 860
2. MÄKELÄ ANTTI, 480
3. AHTILA AARRE, 343

pojat 2010 (5 v.)
pituus
1. VIERU MATIAS, 162
2. MÄKELÄ ANTTI, 138
3. AHTILA AARRE, 123

tytöt 2009 (6 v.)
pallonheitto
1. RANTSI LILIA, 741
2. KORHONEN JANINA, 639
3. NORDENSWAN NELLA, 489

tytöt 2009 (6 v.)
pituus
1. RANTSI LILIA, 149
2. NORDENSWAN NELLA, 140

pojat 2009 (6v.)
pallonheitto
1. MIKKONEN ANTON, 2001
2. SAARINEN REINO, 1962
3. OGATA TIITUS, 1564
4. POHJAVIRTA NOEL, 1189
5. LEVÄ VILHO, 939
6. PARVIAINEN RASMUS, 692
7. SUOMINEN EETU, 565

pojat 2009 (6 v.)
pituus
1. SAARINEN REINO, 239
2. MIKKONEN ANTON, 208
3. OGATA TIITUS, 203
4. UOTILA AARNI, 189
5. NURMILAAKSO VEETI, 165
6. POHJAVIRTA NOEL, 162
7. HELMINEN ILARI, 161
8. PARVIAINEN RASMUS, 145
9. SUOMINEN EETU, 141

tytöt 2008 (7 v.)
turbokeihäs
1. PETRO REBEKKA, 740
2. VILEN IIDA, 486
3. PARVIAINEN NELLI, 443
4. RAUMAN STELLA, 378

tytöt 2008 (7 v.)
pituus
1. PETRO REBEKKA, 222
2. NIEMINEN EERIKA, 220 (jaettu 2. sija)
2. VILEN IIDA, 220 (jaettu 2. sija)
4. PARVIAINEN NELLI, 202

pojat 2008 (7 v.)
turbokeihäs
1. KENRAALI AARNI, 850
2. HEIKKINIEMI JASPER, 711
3. NIEMINEN LUUKAS, 523
4. KOSKINEN AKU, 446
5. HÄGGMAN JOA, 436
6. KANNISTO SISU, 425 (jaettu 6. sija)
6. JOKINEN LAURI, 425 (jaettu 6. sija)

pojat 2008 (7 v.)
pituus
1. KENRAALI AARNI, 267
2. KOSKINEN AKU, 200
3. JOKINEN LAURI, 188
4. KANNISTO SISU, 184
5. HÄGGMAN JOA, 176
6. NIEMINEN LUUKAS, 173

Jätä vastaus

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.