Keskiviikko 17.08.2022
Nimipäivät: Verneri
Hämeenlinna
Pilvistä
20°C
Tuuli: 3 m/s IEI
 

Perinteinen dekkari-ilta järjestetään jo 12. kertaa

Mauri Sariola -seuran intendentti Matti Nummenpää juontaa dekkari-illan.

Hattulan kirjastolla ja Mauri Sariola –seuralla on  pitkä perinne Dekkari-illan järjestämisessä sillä tänä syksynä järjestettavä Dekkari-ilta on järjestyksessään jo 12. Tilaisuus pidetään Hattulan kirjaston Jaakonsalissa torstaina 6.9. kello 18–20.

Illan juontaa ja keskustelua johdattelee tuttuun tapaan Mauri Sariola -seuran intendentti Matti Nummenpää. Tänä vuonna vieraslistalle mahtuu niin esikoiskirjailija kuin jo pidempäänkin murhia tehtaillut kirjailija.

Nyt ensimmäistä kertaa kirjailijoiden lisäksi iltaan tulee myös kääntäjä. Mukaan saatiin Laura Beck Koneen Säätiön rahoittaman Suomentajat lukijoiden luo –hankkeen kautta. Beckin lisäksi muut Dekkari-iltaan tulevat vieraat ovat Christian Rönnbacka, Max Seeck, Annika Eronen ja Anniina Tarasova.

Jätä vastaus

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.