Sunnuntai 13.06.2021
Nimipäivät: Raili, Raila
Hämeenlinna
Selkeää
18°C
Tuuli: 8 m/s PL
 

Jyrki Rohamo Parolan Visan urheilutoimenjohtajaksi

Parolan Visan hallitus on kevään ja kesän aikana organisoinut seuran toimintoja uudelleen ja osana muutosta valmennuspäällikkö Jyrki Rohamo siirtyy seuran urheilutoimenjohtajaksi 1.8.2020 alkaen.

Urheilutoimenjohtajana Rohamo vastaa seuran päivittäisestä toiminnasta jalkapallon ja futsalin parissa. Rohamo toimii myös seuran edustajana eri luottamustehtävissä sekä seuran hallituksen apuna seuran hallinnollisten ja urheilullisten toimintojen kehittämisessä.

Jyrki Rohamo on toiminut Parolan Visan valmennuspäällikkönä alkuvuodesta 2016 alkaen ja sitä ennen valmentanut ja toiminut seurojen luottamustehtävissä Kanta-Hämeen alueella eri seuroissa vuodesta 1995 lähtien.

Pelaajia palkitsemassa vuoden 2017 päättäjäisissä tuolloinen puheenjohtaja Janne Oksanen ja nyt urheilutoimenjohtajaksi 1.8. alkaen nimitetty Jyrki Rohamo.

Jätä vastaus

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.